Z radością informujemy, że nasze najnowsze tyłowkrętki do płyt włókno-cementowych typu Equitone zostały przetestowane przez Instytut Techniki Budowlanej w zakresie spełniania wymagań §225 WT.

Firma AGS, specjalizująca się w łącznikach pasywnych do elewacji wentylowanych, we współpracy z firmami Equitone oraz Isover, zleciła przeprowadzenie testów ogniowych dla systemu elewacji wentylowanych. Rezultaty pokazują bardzo dobre wyniki. Panele elewacyjne zamocowane przy użyciu naszych tyłowkrętek M 04 TE 55  „w przypadku pożaru powinny zachować swoją integralność, co oznacza, że powinny zostać zapewnione właściwe warunki do ewakuacji ludzi oraz pracy ekip ratunkowych w czasie nie krótszym niż 120 minut, a zatem w świetle §225 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. takie rozwiązanie można uznać za bezpieczne”.

Dodatkowo, cytując za ITB: „zasada generalna dla w/w płyt: należy stosować łączniki mechaniczne w strefach narażonych na bezpośrednie oddziaływanie ognia…”. Mamy nadzieję, że skłoni to firmy elewacyjne do szerszego zastosowania mechanicznych mocowań w takich miejscach jak np. nadproża – dla bezpieczeństwa nas wszystkich.