ELEWACJE 2018-01-31T12:39:24+00:00
Loading...

ELEWACJE WENTYLOWANE

CO TO JEST?

Elewacje wentylowane od kilku lat zdobywają coraz większą popularność. Główną zaletą takich konstrukcji jest umożliwienie oddychania całej ścianie, przez co obniża się ryzyko kondensacji pary wodnej. Zapewniają one również stałą temperaturę i ciśnienie pary. Pozwala to na osiągnięcie korzystnych parametrów ciepła, zgodnych z wymogami przepisów budowlanych.

Równie ważne są jednak waloryestetyczne. Każdy przecież chciałby, aby jego dom czy inny obiekt wyróżniał się i przyciągał uwagę. Różnorodność dostępnych materiałów jest tak wielka, że jedyne ograniczeniestanowi tutaj ludzka wyobraźnia. Dodatkowe możliwości stwarzają niezawodne i nowoczesne systemy mocowań elewacji.

Każda elewacja wentylowana składa się z podkonstrukcji oraz paneli elewacyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych systemów podkonstrukcji i nieograniczona wręcz ilość paneli, od kamieni naturalnych poczynając, a na kompozytowych kończąc. Jednak wszystkie one mają jedną cechę wspólną – skomplikowany sposób montażu paneli do podkonstrukcji.

Zmieniło się to jednak w 2014 roku za sprawą nowej, rewolucyjnej kotwy do elewacji – Keep-Nut. Ten młody produkt błyskawicznie zyskuje popularność, między innymi ze względu na łatwość montażu i nieograniczone możliwości zastosowań. Keep-Nut wykorzystywane są głównie jako kotwy do kamienia -granitu, marmuru czy piaskowca. Stosuje się je także do innych kamieni naturalnych oraz kompozytowych.

ZALETY

 • Przepływ powietrza pozwala na przedostawanie się pary wodnej ze środka na zewnątrz i ułatwia „oddychanie” fasady, zapobiegając w ten sposób występowaniu zjawiska kondensacji za panelami.
 • Izolacja cieplna zastosowana na konstrukcji zewnętrznej pozwala na eliminację mostków cieplnych, co zmniejsza różnicę temperatur wewnątrz budynku, a w efekcie zapewnia oszczędność energii elektrycznej nawet o ponad 40%.
 • Ochrona przed słońcem – komfort termiczny odczuwalny wewnątrz budynku uzyskuje się poprzez zapobieganie zbytniemu nagrzewaniu się budynku w lecie. Elewacja mocowana na kotwy do kamienia chroni obiekt przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i innych czynników.
 • Izolacja akustyczna – z uwagi na fakt, iż system fasady wentylowanej składa się z kilku warstw, zapewnia on zwiększony poziom pochłaniania dźwięku.
 • Wodoodporność – efekt kominowy gwarantowany przez komorę powietrzną stanowi dodatkową ochronę zapewnioną przez powstające w niej ciśnienie powietrza. Tym samym zapobiega przedostawaniu się wody i chroni całą konstrukcję budynku.

KOTWY DO ELEWACJI

KEEP – NUT

Keep-Nut to certyfikowane przez ETA i DIBt kotwy do elewacji, przeznaczone do tworzenia gwintowanych gniazd na płytach z kamieni naturalnych, konglomeratów, kompozytów, Corian’u, HPL czy szkła. Łatwa, szybka i bezklejowa instalacja poprzez wciśnięcie i mechaniczne zakotwienie w materiale odbiorczym sprawia, że Keep-Nut to rewolucyjny i niezawodny system mocujący. Kotwy do kamienia wykonane są ze stali nierdzewnej, a składają się na nie tulejki gwintowane oraz komplet elastycznych koron i pierścieni z tworzywa sztucznego, które utrzymują zestaw w całości.

Keep-Nut - bezklejowa, samokotwicząca kotwa do kamienia, kompozytów, HPL, itp.

ZALETY SYSTEMU:

 • Pozwala na zastosowanie cieńszych, lżejszych płyt.
 • Cieńsze płyty równa się niższy koszt materiału.
 • Prosty i łatwy do wywiercenia otwór za pomocą standardowych narzędzi.
 • Szybki montaż poprzez wciśnięcie.
 • Wkładka samokotwicząca – nie ma potrzeby stosowania klejów.
 • Możliwość zastosowania dowolnego systemu podkonstrukcji.
 • Certyfikat ETA / DIBt

INSTALACJA

wiercenie otworu

Prosty i łatwy do wywiercenia otwór za pomocą zwykłych narzędzi.

3 battitura

Szybki montaż poprzez wciśnięcie. Bez potrzeby stosowania kleju!

4 amontato

Keep-Nut jest zakotwiczony i gotowy do użycia.

Zamocowany uchwyt

Przykręcamy uchwyt i płyta jest gotowa do powieszenia na elewacji.

PRZYKŁADOWA ELEWACJA

Elewacja1
Elewacja2
Elewacja3
Elewacja4
Elewacja5
Elewacja7

FILM INSTRUKTAŻOWY

Powyższa elewacja wykorzystuje system podkonstrukcji Luna firmy Dallera Technologie.