Project Description

NITONAKRĘTKI CYLINDRYCZNE

Nitonakrętka cylindryczna Anchor jest odpowiednia do stosowania na elementach z blachy za pomocą procesu nitowania. Wkładka gwintowana Anchor jest wnitowywana w cienkie kształtki ze wstępnie wytłoczonymi otworami montażowymi. Wieniec zębaty trzpienia wcina się przy tym w ściankę otworu. Dzięki temu powstaje bardzo mocne zamocowanie. Dlatego też jest Szczególnie oporna na skręcanie, nacisk, naprężenia, rozciąganie i obciążenia ścinające. Specjalny kształt trzpienia i pogłębienie na powierzchni dolnej chronią gwint przed uszkodzeniem przy montażu.

Nitonakrętka cylindryczna Anchor jest zabezpieczona przed obróceniem i może być obciążana z obu stron. Może być osadzana w elementach posiadających obrobioną powierzchnię i ocynkowanych. Eliminuje to pracochłonne czyszczenie gwintów wewnętrznych i naprawę uszkodzeń powierzchni.

Dostępne są wersje z różnymi długościami trzpienia, a gama produktów obejmuje między innymi nakrętki licujące się z powierzchnią blachy z obu stron – nakrętki obustronnie obciążalne – przeznaczone do wykonania obustronnie obciążalnych połączeń śrubowych i nakrętki z zabezpieczeniem gwintu.

KARTY TECHNICZNE DO POBRANIA: 

ANCHOR AN.PDF

ANCHOR 701-718.PDF

ANCHOR 721-758.PDF