Elementy złączne do tworzyw sztucznych

Tworzywa sztuczne są materiałami o specyficznej strukturze i właściwościach fizycznych. Odporne na korozję, doskonale sprawdzają się w warunkach pracy na zewnątrz budynków. Wiele ich rodzajów doskonale znosi kontakt z agresywnymi środkami chemicznymi, a możliwości tworzenia odmian o różnych właściwościach są niemal nieograniczone. Dlatego też elementy złączne do tworzyw sztucznych muszą tym wyśrubowanym warunkom, aby połączenie nie było najsłabszym ogniwem konstrukcji. Wśród oferowanych przez nas produktów większość wykonywana jest z mosiądzu. Ten stop wykazuje wyjątkową odporność na korodowanie i zmiany temperatur, a także na wycieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Polecamy między innymi doskonałe tulejki gwintowane Insert-Plast, które sprawdzają się również jako elementy złączne do kompozytów i kamienia. W asortymencie znajdziecie też Państwo heksametryczne tulejki z wewnętrznym gwintem metrycznym do instalacji ciśnieniowej. Doskonale sprawdzają się jako mocowania do tworzyw sztucznych
termoformowanych i termoplastycznych. Polecamy również tulejki gwintowaneB – Lok oraz S-Lok – o specjalnej zewnętrznej fakturze, która ułatwia wykonywanie prac montażowych.