8

Jak dobrze zacząć dzień roboczy? Od kawy i książki!

  • mocujemy_pl
  • 24 września 2020
  • Turkus

Nacisk na wiedzę.

Jak już pewnie wiecie z wcześniejszych wpisów, w mocujemy.pl kładziemy bardzo duży nacisk na poszerzanie wiedzy i naukę. Wierzymy, że ciągłe dokształcanie jest niezbędne, aby dobrze wykonywać swoją pracę, aby ciągle się rozwijać, aby poszerzać horyzonty, aby zobaczyć inne sposoby działania czy punkty widzenia.

Czytanie w pracy.

Od początku istnienia naszej firmy wprowadziliśmy zasadę, że zaczynamy dzień od lektury. Pierwsze 30-60 minut pracy poświęcamy na czytanie / słuchanie książki, którą zresztą każdy sobie wybiera. Kawka, książka i to w godzinach pracy? Raj na ziemi! Pomyśleć można, że nie ma nic lepszego i łatwiejszego do wdrożenia, ale jak się okazało, wyrobić sobie ten nawyk wcale nie jest tak łatwo. Zawsze przecież jest milion ważniejszych rzeczy do zrobienia, tematów na wczoraj czy pożarów do ugaszenia. Wytrwaliśmy jednak w tym nawyku do dzisiaj i choć godziny i terminy ewoluowały w zależności od układu kalendarza, cały czas czytaliśmy i robimy to do dzisiaj.

Co czytamy?

Nie zamykamy się w bańkach i nie szkolimy się wyłącznie w tematach związanych z naszym wycinkiem działalności. Handlowcy nie czytają wyłącznie książek o sprzedaży, administracja nie tylko o procesach, a właściciele nie tylko o zarządzaniu. Chwytamy się różnych lektur, tych na które mamy obecnie ochotę czy tych, które sobie polecimy jako must-read. Każdy ma dowolność wyboru, z zastrzeżeniem, że nie powinien być to Halrequin czy 50 Twarzy Greya. Te pozycje niestety muszą poczekać do szesnastej.

Po co to wszystko?

Z każdej lektury staramy się wyciągnąć coś, co będziemy mogli zastosować w pracy czy w życiu. Każda z tych aplikacji pozwala nam lepiej pracować, lepiej służyć klientom i lepiej żyć, bo o samorozwoju również dużo czytamy. Nie jestem w stanie zliczyć, ile rzeczy, mniejszych i większych, zmieniliśmy, poprawiliśmy, dostosowaliśmy i wdrożyliśmy, dzięki wiedzy uzyskanej podczas porannego czytania. Dzięki wskazówkom tam znalezionym, byliśmy w stanie przeskoczyć wiele przeszkód, z którymi się borykaliśmy, i które wydawały się nie do przejścia.

Wiedza nie boli!

Jest takie powiedzenie, że wiedza nie boli, tylko przyswajanie. A co, jeśli można ją przyswajać w czasie pracy? Czy to zmniejsza ból? Mamy nadzieję, że tak!

Bogumił | mocujemy.pl

 

Pozostałe z tej kategorii

Jak sprawić, żeby ludzie lubili swoją pracę?

Według badań Gallup jedynie 15% pracowników jest naprawdę zadowolonych ze swojej pracy....

Jak powiedzieć szefowi, że zrobił coś źle?

Jak można dowiedzieć się z ostatniego wpisu (tutaj), otrzymywanie feedbacku jest kluczowym...

Jak szybko i skutecznie poprawiać jakość swojej pracy?

Jak eliminować błędy? Jak szybko i regularnie usprawniać funkcjonowanie firmy? Jak poszerzać...