Project Description

BIGHEAD – elementy złączne do wklejania

Elementy złączne typu BigHead to produkty o niezwykle szerokim zastosowaniu. Wykonane ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej wykazują niezwykłą wytrzymałość mechaniczną. Ich dodatkowym atutem jest nieskomplikowany montaż. Dzięki temu świetnie sprawdzą się przy łączeniu elementów wykonanych z wielu różnych materiałów takich jak drewno, tworzywa sztuczne czy laminaty. Ze względu na wysokie walory techniczne mogą być używane również w obszarach, które wymagają stosowania elementów złączonych dostosowanych do wymagań lekkich konstrukcji oraz kompozytów.

To, co wyróżnia produkty bigHead to przede wszystkim innowacyjna konstrukcja mocowania: przy użyciu spawania punktowego na płaskiej płyty perforowanej można umieścić niemal dowolne elementy złączne takie jak m.in. kołki, gwinty, trzpienie, haczyki, nakrętki czy gwoździe. W efekcie można łatwo i niewidocznie połączyć różnego rodzaju elementy wykonane z kompozytów czy tworzyw sztucznych. Rozwiązanie to charakteryzuje się nie tylko prostotą wykonania, ale również niezwykle wysoką wytrzymałością, z którą nie mogą się równać klasyczne sposoby łącznia materiałów.

Możliwość niemal dowolnej konfiguracji łączników sprawia, że produkty bigHead są chętnie wykorzystywane przez firmy działające w wielu różnych obszarach gospodarki. Równie dużym uznaniem cieszą się one wśród przedsiębiorstw z branży meblarskiej, motoryzacyjnej czy stoczniowej. Elementy złączne bigHead stosowane na szeroką skalę również przy produkcji maszyn przemysłowych.

KATALOG  DO POBRANIA:

MASTER-PLATE.PDF

FILM Z INSTALACJĄ:

INSTALACJA MASTER-PLATE.PDF