Project Description

DOWEL – INSERT

Dowel-Insert to obustronnie gwintowana wkładka stosowana tam, gdzie wymagane są najwyższe parametry. Precyzja wykonania tych elementów zapewnia wysokie walory techniczne oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Wkładki gwintowane Dowel-Insert mają wstępnie zmontowane, specjalne klucze, które blokują je na swoim miejscu, aby wyeliminować obrót i wibracje nawet w najcięższych warunkach. Z tego powodu wykorzystywane są przede wszystkim w przemyśle. W zależności od wielkości i modelu wkładki są dostępne w wariantach z dwoma lub czterema kluczami.

Zalety wkładek gwintowanych Dowel Insert

Wkładki gwintowane Dowel-Insert to najwyższej jakości odpowiedniki Keenserts®. Są znakomitym rozwiązaniem zapobiegającym zrywaniu gwintów. Szerokie możliwości zastosowania zostały docenione w takich dziedzinach jak m.in. inżynieria mechaniczna lub precyzyjna czy lotnictwo. Wkładki Dowel Insert są wykonane ze stali nierdzewnej 1.4305 / AISI 303, czyli chromowo-niklowej, stopionej z siarką. Ich cechą charakterystyczną jest wyjątkowa trwałość. Wytrzymują one wiele cykli odkręcania i dokręcania bez usuwania gwintu. Można je stosować w elementach z lekkiego metalu, stali lub żeliwa. Mogą być również stosowane jako łatwy i skuteczny zamiennik uszkodzonych gwintów w drogich komponentach.

Najwyższa jakość asortymentu w sklepie mocujemy.pl

Spełniając oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dostarczamy wyłącznie asortyment produkowany przez renomowane marki, co jest gwarancją wysokiej jakości oferowanych elementów złącznych i systemów mocowań. Szeroki wybór różnorodnych rozmiarów wkładek gwintowanych Dowel-Insert pozwoli Państwu na dopasowanie elementu według indywidualnych potrzeb projektu.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, serdecznie zachęcamy do skorzystania z dostępnych w naszym sklepie form kontaktu – drogą telefoniczną lub mailową. Mogą Państwo liczyć na fachowe wsparcie w oparciu o nasze 40-letnie doświadczenie w branży. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kartą techniczną produktu!

KARTA TECHNICZNA DO POBRANIA:

DOWEL-INSERT.PDF