Project Description

Mufy rampa

Mufy Rampa to produkty, które znajdą zastosowanie jako elementy złączne w wielu rozmaitych konstrukcjach wykonanych z drewna, metalu, a także tworzyw sztucznych. Zaprojektowano je w taki sposób, aby zapewniały wyjątkowo trwałe połączenia i gwarantowały tym samym stabilność całej konstrukcji. Dzięki specjalnie profilowanym gwintom zewnętrznym Mufy Rampa wykazują one większą odporność na obciążenia oraz niższą podatność na wyrwanie niż standardowe wkręty stosowane do materiałów metalowych i drewnianych.

Zalety Muf Rampa

Mufy do drewna umożliwiają wielokrotne odkręcanie i ponowne łączenie elementów bez pozostawiania śladów na materiale. Działania te nie wpłyną w żaden sposób na stabilność konstrukcji. Dodatkowo Mufy Rampa są przygotowane do montażu bezpośrednio w wykonanym otworze, dzięki czemu pozwalają ograniczyć koszty wykonania wyrobów drewnianych. W przypadku muf przeznaczonych do zastosowania w tworzywach sztucznych i metalach nie zachodzi zaś konieczność wykonywania gwintowania w otworach, co również przyczynia się wydatnie do ograniczenia wydatków.

Obszary zastosowań Muf Rampa

Ze względu na swoje właściwości Mufy Rampa do drewna zyskały uznanie klientów z branży meblarskiej. Używa się ich na szeroką skalę m.in. przy wykonywaniu schodów i kuchni. Wykorzystywane są także przy produkcji różnego rodzaju konstrukcji drewnianych, a także stolarki okiennej. Mufy do metalu, dzięki doskonałej współpracy z rozmaitymi stopami metali oraz metalami o różnej jakości, stosowane są przy budowie maszyn, instalacji przemysłowych oraz pojazdów szynowych. Ponadto chętnie korzysta z nich przemysł motoryzacyjny i lotniczy. Przy użyciu specjalnie profilowanych Muf Rampa można łączyć niemal dowolne materiały wykonane z tworzyw sztucznych zarówno tych termoplastycznych, jak i duroplastycznych. Dzięki temu doskonale mufy te sprawdzą się przypadku nart, siedzisk, elementów sprzętów AGD oraz wielu innych elektronicznych urządzeń. Będą również doskonałym rozwiązaniem dla przemysłu jachtowego.