Project Description

MUFY DO DREWNA

Samogwintująca tuleja posiadająca w środku gwint metryczny oraz gniazdo narzędzia do dokręcania (śruba imbusowa). Z zewnątrz wkładka ta posiada specjalnie zaprojektowany gwint o zwiększonej powierzchni przylegania. Taka forma pozwala na uzyskanie gwintu o wysokiej wytrzymałości w miękkim materiale oraz zwiększa przyczepność między wkładką a materiałem nośnym.

Szczególnie polecana do drewna oraz materiałów drewnopochodnych: np. płyta wiórowa czy MDF. Wykonana jest z ocynkowanej stali i instalowana w uprzednio wykonanym otworze o odpowiednio mniejszej od wkładki średnicy. Wkładka pozwala na wielokrotny montaż i demontaż poszczególnych elementów.

Elementy złączne do drewna i nie tylko

Drewno to specyficzny materiał, który wymaga odpowiednich mocowań. Dotyczy to również muf, czyli inaczej złączek prostych. Mająca formę tulei z naciętym na całej długości jednorodnym gwintem wewnętrznym mufy sprawdzają się w wielu różnych zastosowaniach. Mufy można stosować na wiele sposobów. Proponowane przez nas mufy są niezwykle wytrzymałe. To bardzo dokładnie wykonane elementy gwarantujące bezkompromisowe połączenie. Polecamy je przede wszystkim do drewna i materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty wiórowe czy MDF. Polecamy również inne elementy montażowe dostępne w naszej bogatej ofercie. Złączki, wkładki samozaciskające czy tuleje i kołki do zgrzewania – wszystko to kupisz w naszym sklepie. Zapraszamy na zakupy!

KARTA TECHNICZNA DO POBRANIA:

MUFY DO DREWNA.PDF