Project Description

KEEP – NUT

Keep-NUT® to certyfikowana przez ETA (Europejska Ocena Techniczna) wkładka do tworzenia gwintowanych gniazd na elementach wykonanych z marmuru, granitu i innych kamieni naturalnych, Corian’u, HPL, konglomeratów, kompozytów i na innych powierzchniach, nawet wyjątkowo cienkich. Może być stosowana w materiałach od grubości 6 mm z gwintem od M4 do M6. Łatwa, szybka i bezklejowa instalacja poprzez wciśnięcie i mechaniczne zakotwienie w materiale odbiorczym sprawia, że Keep-Nut® to rewolucyjny i niezawodny system mocujący. System składa się z gwintowanej tulei z zestawem elastycznych koron oraz pierścienia z tworzywa sztucznego, którego zadanie polega na utrzymywaniu zestawu w spójnej całości.

Zalety systemu Keep NUT® inserts

W porównaniu do systemów Blick System, Keil czy Fischer ACT charakteryzuje się dużo łatwiejszym i szybszym montażem oraz niższym kosztem przygotowania otworu. KEEP-NUT® jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która charakteryzuje się wysoką odpornością na korozję oraz czynniki atmosferyczne. Kolejną zaletą wkładki samokotwiczącej, wciskanej jest brak konieczności stosowania klejów. Keep-nut umożliwia także montaż bez zwiększenia wymiarów zewnętrznych. Charakteryzuje się nieobecnością sił rozciągających w materiale odbiorczym w sytuacji, gdy wkładka nie jest wyciągana. Z kolei za dodatkowe uszczelnienie systemu odpowiada siła osiowa, wywierająca nacisk na koronę, a ta z kolei na tuleję wykonaną z tworzywa sztucznego.

Zastosowanie wkładek KEEP-NUT®

System KEEP-NUT® jest powszechnie stosowany w elewacjach wentylowanych, pokryciach ścian, dekorowaniu wnętrz, meblarstwie, branży pogrzebowej itp. Samokotwiczące łączniki gwintowane w zależności od rodzaju sprawdzają się w przypadku takich materiałów jak: HPL, Corian, HiMacs, Staron, Laminam, Lapitec, marmur, granit, konglomeraty, panele kompozytowe, szkło oraz wiele innych.

Jeżeli chcą Państwo uzyskać więcej fachowych informacji na temat zastosowań wkładek KEEP-NUT®, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Mogą Państwo liczyć na nasze profesjonalne wsparcie w zakresie wyboru odpowiednich elementów mocujących.

Zapraszamy również do zapoznania się z katalogiem produktu oraz filmami instruktażowymi!

KATALOG KEEP-NUT DO POBRANIA:

KEEP-NUT.PDF

CERTYFIKAT ETA/DIBT DO POBRANIA:

ETA.PDF

FILM Z INSTALACJĄ ELEWACJI WENTYLOWANEJ:

MONTAŻ ELEWACJI

FILM Z INSTALACJĄ WKŁADKI:

INSTALACJA.MOV