fbpx

Crown-Nut®

Gwint w rurze? Teraz to banalnie proste.

System Crown-Nut®

Wkładki gwintowane i elementy złączne do rur i profili zamkniętych. System Crown-Nut® rozwiązuje wszelkie problemy związane z tworzeniem gwintu na końcach rur i profili. Wykonane są z metalu ze specjalnymi, nachylonymi pod odpowiednim kątem koronami, które gwarantują niezrównaną siłę zamocowania.

L 800 Crown Nut gama min

Genialne rozwiązanie.

Dzięki elastyczności koron możemy stosować te same wkładki w rurach różniących się wewnętrzną średnicą, co pozwala uniknąć problemów z różnymi rozmiarami wewnętrznymi rur. Wkładki gwintowane Crown-Nut® zostały zaprojektowane tak, aby nie uszkadzać i nie zmieniać kształtu materiału odbiorczego. Dzięki łatwemu procesowi instalacji poprzez wciśnięcie, jest to tania i szybka alternatywa dla np. wspawywania nakrętek.

L 800 Crown Nut single

Spawanie? Wyeliminowane.

Narzędzia do instalacji?

Wystarczy stary, dobry młotek.

Wkładki gwintowane Crown-Nut® bardzo często zastępują uciążliwy procesy spawania lub gwintowania. Dzięki swojej konstrukcji, są bardzo łatwe w montażu, który polega na wbiciu lub wciśnięciu wkładki w rurę.

Zobacz video

Stosowane w całym przekroju branż.

System Crown-Nut jest stosowany w bardzo wielu branżach. Od wieszaków zaczynając, poprzez place zabaw, meble medyczne, poręcze czy podstawy stołów, a na urnach kończąc. Wszędzie tam, gdzie wymagany jest gwint w końcach rur i profili, wkładki gwintowane Crown-Nut® znakomicie się sprawdzają.

L 800 Crown Nut ITT2S min
L 800 Crown Nut ITQ2S min

Bez kołnierza. Idealne do łączenia.

Modele bez kołnierza to idealne rozwiązanie tam, gdzie nie występują wielkie siły nacisku. Brak kołnierza pozwala na umiejscowienie wkładki na odpowiedniej głębokości w zależności od wymaganego zastosowania. Modele wkładek gwintowanych Crown-Nut bez kołnierza są dostępne z gwintami od M6 do M10, a przekrój rur i profili, które obsługują to 11.8 do 58 mm.

L 800 Crown Nut ITT2T min
L 800 Crown Nut ITT2Q min

Z kołnierzem. Eleganckie zakończenie.

Modele z kołnierzem stosuje się tam, gdzie spodziewana jest duża siła nacisku lub potrzebne jest ładne, widoczne zakończenie. W przypadku tego modelu rura lub profil osadzają się na kołnierzu, tworząc w ten sposób trwałą i estetyczną blokadę. Dlatego też modele te są często stosowane do montażu wkręcanych kółek lub ślizgaczy. Modele wkładek gwintowanych Crown-Nut z kołnierzem są dostępne z gwintami M8 i M10, a przekrój rur i profili, które obsługują to 14.8 do 46 mm.

Jeszcze więcej rozwiązań do rur i profili.

Crown-Nut® to tylko jedno z naszych rozwiązań do tworzenia gwintu w rurach i profilach. W naszej ofercie znajdą Państwo również inne rozwiązania mające tam zastosowanie.

800 TTN gama

Nitonakrętki do rur TTN®

Specjalne wersje nitonakrętek, które służą do uzyskania gwintu wewnętrznego na końcu rur.

Więcej informacji

QS 1

Quick-Spring

Przycisk umieszczony wewnątrz dwóch rur lub profili i umożliwia regulację ich łącznej długości lub wysokości.

Więcej informacji

Masz pytania?

Nasza firma zajmuje się dystrybucją elementów złącznych i systemów mocowań od ponad 40 lat. Przez ten czas zebraliśmy doświadczenie i wiedzę, które pozwalają nam na oferowanie produktów o najwyższym standardzie technicznym. Oferujemy wyłącznie asortyment spełniający niezbędne normy jakości. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu konkretnego elementu lub systemu, chętnie udzielimy niezbędnych informacji drogą mailową lub telefoniczną.

Skontaktuj się z nami Telefon

Bliżej Warszawy Tel. 505 502 102

Bliżej Wrocławia Tel. 507 192 405

E-Mail

info@mocujemy.pl

NIP 8961587743 Formularz kontaktowy

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Kontakt