fbpx

B-Lok®

Mosiężne wkładki rozporowe do tworzyw sztucznych.

L 800 B Lok 841
L 800 B Lok 821 823

Dużo modeli.

Jeszcze więcej zastosowań.

Mosiężne wkładki gwintowane serii B-Lok® to znakomite rozwiązanie do instalacji w tworzywach sztucznych “na zimno”. Wkładki instalowane są poprzez wciśnięcie, a zakotwiczenie odbywa się podczas wkręcania śruby. Wtedy specjalnie wyprofilowane ścianki pełne wypustek rozchodzą się w materiale nośnym i tworzą pewne i trwałe mocowanie.

L 800 B Lok 842
L 800 B Lok 812 815

Zastosowanie wkładek gwintowanych B-Lok®

W naszej ofercie znajduje się wiele różnych wersji mosiężnych wkładek gwintowanych  B-Lok®, między innymi do delikatnych materiałów termoplastycznych (model 812-815), do materiałów z dodatkiem włókien (modele 821-823), do twardych materiałów typu Plexi (modele 841-842). Wkładki występują w wersjach z kołnierzem lub bez oraz w różnych długościach przy zachowaniu tego samego gwintu, co pozwala na stosowanie ich w materiałach o różnej grubości.

Jak zainstalować inserty do tworzyw sztucznych B-Lok®

tls

Pozycja wkładki musi być równo z powierzchnią montażową (1);

Otwór (2) na łączonym elemencie musi mieć prawidłowy wymiar, aby z główką tulei powstał kontrast, uniemożliwiający jego wyciągnięcie z powodu działania dźwigni. Głębokość otworu musi być większa niż długość tulei.

Długość śruby należy obliczyć tak, aby cała długość gwintu tulei została wykorzystana do uzyskania maksymalnego rozszerzenia.

Upewnij się, że śruba nie styka się z dnem otworu (3), aby zapobiec wypadnięciu tulei.

Konstrukcja siedziska, rozmiar otworu i grubość ścianki zależą od zastosowanego materiału.

Jeszcze więcej rozwiązań do instalacji “na zimno”.

L 800 insert plast min

Insert-Plast®

Dodatkowo w ofercie znajduje się uniwersalny model wkładki gwintowanej do plastiku Insert-Plast®, charakteryzujący się bardzo dużą odpornością na skręcanie oraz model specjalny IPR2, który ma najwyższe parametry z całej gamy.

Więcej informacji

Mubux®

Zalecane są do stosowania przede wszystkim w delikatnych materiałach, tam gdzie wkładki rozpierające typu B-Lok® czy Insert-Plast® mogą uszkodzić materiał odbiorczy.

Więcej informacji

L 800 Mubux 850 min

Masz pytania?

Nasza firma zajmuje się dystrybucją elementów złącznych i systemów mocowań od ponad 40 lat. Przez ten czas zebraliśmy doświadczenie i wiedzę, które pozwalają nam na oferowanie produktów o najwyższym standardzie technicznym. Oferujemy wyłącznie asortyment spełniający niezbędne normy jakości. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zakupu konkretnego elementu lub systemu, chętnie udzielimy niezbędnych informacji drogą mailową lub telefoniczną.

Skontaktuj się z nami Telefon

Bliżej Warszawy Tel. 505 502 102

Bliżej Wrocławia Tel. 507 192 405

E-Mail

info@mocujemy.pl

NIP 8961587743 Formularz kontaktowy

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Kontakt