mocujemy.pl montaz zlewozmywaka

Keep – Nut – montowanie zlewozmywaka w cienkim blacie

Montaż podwieszanego zlewozmywaka w cienkim blacie kompaktowym HPL lub ze spieków kwarocwych czy korianu, może być trudny ze względu na grubość blatu. Producent zlewozmywaka często dostarcza mufy do przykręcenia, które są dłuższe niż grubość blatu, co może prowadzić do jego uszkodzenia Istnieje jednak rozwiązanie tego problemu, które nazywa się keep-nut.

Keep – Nut a materiały o wysokiej gęstości

Keep-nut to najpopularniejsza wkładka stosowana do wszelkich materiałów o wysokiej gęstości, między innymi do blatów kuchennych. Aby zainstalować keep-nut, należy przygotować cztery otwory o średnicy 12 mm i głębokości 6,5 mm, a następnie wkręcić wkładkę za pomocą specjalnego przyrządu. Po delikatnym uderzeniu młotkiem, wkładka jest zainstalowana i gotowa do użycia.

Każda taka wkładka utrzymuje od 200 do 300 kg, w zależności od producenta. Dzięki temu rozwiązaniu, można zamontować podwieszany zlewozmywak bez ryzyka uszkodzenia cienkiego blatu. Po zamontowaniu można przykręcić zlewozmywak i uchwyty. Keep – Nut to nie tylko skuteczne, ale również łatwe w użyciu rozwiązanie, które ułatwia montaż podwieszanych zlewozmywaków.

Pozostałe z tej kategorii

Panele SANDWICH i systemy mocowań: wyzwania dla producentów

O panelach typu sandwich Panele typu sandwich to materiały kompozytowe składające się...

Ważność systemów mocowania w przypadku materiałów kompozytowych

Do mocowania paneli kompozytowych używa się różnych systemów mocowania, takich jak mocowania...

Keep – Nut – montowanie zlewozmywaka w cienkim blacie

Montaż podwieszanego zlewozmywaka w cienkim blacie kompaktowym HPL lub ze spieków kwarocwych...