Blog do edycji 1

Mocujemy.pl i AGH Racing Team

Mocujemy.pl i AGH Racing Team

W mocujemy.pl, jak sama nazwa wskazuje, mamy moc… i przybijamy piątkę wszystkim, którzy podobnie podchodzą do życia! To właśnie dlatego niezmiernie ucieszyła nas współpraca z AGH Racing – grupą pasjonatów z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy startują w międzynarodowych zawodach inżynierskich Formuła Student. 
W wyścigach jak w życiu – najdrobniejsze szczegóły mogą przesądzać o sukcesie danego przedsięwzięcia. Świadomość tego, jak istotne są detale, łączy nas z AGH Racing, dlatego z przyjemnością połączyliśmy z nimi siły. Zespołowi tych kreatywnych studentów dostarczyliśmy nasze innowacyjne elementy, które pomogą im jeszcze dokładniej zadbać o funkcjonalność budowanych przez nich bolidów wyścigowych, a w efekcie… powalczyć o zwycięstwo, rzecz jasna!
Chcąc wnikliwie zapoznać się z profilem działalności AGH Racing, odwiedziliśmy ich w centrum dowodzenia – efektem tego spotkania jest seria filmików, w których chłopaki opowiedzieli nam o swojej zajawce, a także ukazali kulisy budowy tych niesamowitych pojazdów.
Poznajcie Bartka z działu Biznes, który opowiada o tym, czym tak naprawdę jest inicjatywa AGH Racing, a także na czym polegają zawody Formuła Student.

Zastanawiacie się, w jaki konkretnie sposób mocujemy.pl wzięło udział w przygotowaniach do wyścigu? Dzięki naszym mocowaniom usprawniono między innymi zakładanie i ściąganie przedniej części samochodu. Okazuje się bowiem, że tak małe elementy mogą warunkować zwycięstwo w tej pasjonującej rywalizacji. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w poniższym filmiku.

Spotkaliśmy się także z Dawidem, który wytłumaczył nam, jakie ciekawe rozwiązania zastosowano w ich flagowym bolidzie RTC 7.0 i co mają one wspólnego z Formułą 1. Jak się okazuje, dzięki odpowiedniej konstrukcji i starannie dobranym elementom nowej generacji bolid można dostosować nawet do kilku kierowców o kompletnie różnym wzroście!

Jak widać, powiedzenie „Diabeł tkwi w szczegółach” znajduje swoje potwierdzenie nawet w garażu – warto więc postawić na solidne i nowatorskie rozwiązania, które maksymalnie przyczyniają się do usprawnienia naszych działań. Mocno trzymamy kciuki za powodzenie AGH Racing w Formule Student i czujemy wielką dumę, że mocujemy.pl może być tego częścią… dzięki naszym częściom!

Pozostałe z tej kategorii

Mocujemy.pl i AGH Racing Team

Mocujemy.pl i AGH Racing Team W mocujemy.pl, jak sama nazwa wskazuje, mamy...

Opinia techniczna Instytutu Techniki Budowlanej, a w niej Keep-Nut

Opinia techniczna Instytutu Techniki Budowlanej, a w niej Keep-Nut Wszystkie produkty, które...