Plaster Miodu

Plaster Miodu – jak wykonać montaż?

Oszczędność wagi elementów, to innowacyjne rozwiązanie w branży lotniczej, kolejowej, motoryzacyjnej i autobusowej. Dlatego coraz więcej klientów poszukuje sposobów, które pozwolą na redukcję wagi wykonywanych elementów, co przekłada się chociażby na niższe koszty produkcji. Naszą odpowiedzią na te potrzeby, jest Plaster Miodu.

Plaster Miodu – zastosowanie i zalety

Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania jest materiał, który pozwala na znaczne oszczędności wagi. Jest to kompozyt składający się z cienkiego kamienia naturalnego o grubości około 3 milimetrów z jednej strony, z drugiej strony znajduje się Plaster Miodu wykonany z aluminium. Taki materiał jest nie tylko lekki, ale także wytrzymały i estetyczny. Jest on coraz częściej stosowany np. w konstrukcjach lotniczych, panelach dekoracyjnych i pojazdach kolejowych czy autobusowych.

Samo zastosowanie takiego kompozytu nie wystarcza – konieczne jest także odpowiednie mocowanie, które pozwoli na bezpieczne i trwałe używanie elementów. W tym przypadku firma, która oferuje Plaster Miodu, posiada specjalne mocowanie mechaniczno-chemiczne, unikalne na rynku. Jest to nitonakrętka TC – SC – 1, składająca się z dwóch elementów – tradycyjnej nitonakrętki oraz ślepej wkładki z gwintem wewnętrznym i zewnętrznym.

Instalacja tego mocowania jest stosunkowo prosta – po zaciągnięciu tradycyjnej nitonakrętki, do jej wnętrza jest wprowadzany klej, a następnie wkręcana jest ślepą wkładka, która wpycha klej głębiej między żebra plastra miodu. Po zaschnięciu kleju, element jest gotowy do użycia. Dzięki temu mocowaniu elementy są stabilne, trwałe i odporne na działanie różnych czynników zewnętrznych, takich jak wibracje czy wilgotność. Korzyści wynikające z zastosowania takiego innowacyjnego rozwiązania są wielorakie.

Pozostałe z tej kategorii

Złączki – wschodzący eksperci w branży

Złączki - umiędzynarodowienie rynków, niezbędne w wielu branżach, w tym w budownictwie, motoryzacji...

Systemy mocujące – rewolucja elektromobilności

W ostatnich latach jesteśmy świadkami bezprecedensowej rewolucji w branży motoryzacyjnej: przejścia na elektromobilność ....

Powłoki systemów mocujących

Jeśli chodzi o konstruowanie, montaż lub konserwację artefaktów, takich jak meble, budynki,...