na bloga mocujemy

Nowy Master Plate + test wytrzymałości wkładki Keep Nut

Jak się nie rozwijasz, to się zwijasz… Zaraz, zaraz, czy my już kiedyś tego nie mówiliśmy? Całkiem możliwe, bowiem ta życiowa prawda znajduje potwierdzenie na niemal każdym kroku. Dowód? O tym, jak ważne jest iść z duchem czasu i wyciągać wnioski z dotychczasowych działań, aby stawać się coraz lepszym, wie nawet Master-Plate… a konkretniej specjaliści pracujący nad jego technologią
 

Nowa wersja Master-Plate

Co to oznacza w praktyce? Otóż wyobraźcie sobie, że tenże innowacyjny system Master-Plate przeszedł totalną metamorfozę! Spokojnie – jego mocne strony wciąż pozostały na miejscu i zasada „mocowania do wklejania” wciąż obowiązuje, prostota i szybkość instalacji również nie uległy zmianie (bo i po co zmieniać coś, co sprawdza się znakomicie?!).

Skupiono się natomiast na kilku innych detalach, które znacznie usprawniają cały proces instalacji i niosą ze sobą wiele innych korzyści. Jakich konkretnie – o tym przekonacie się, odpalając filmik porównujący tradycyjną i ulepszoną wersję systemu Master-Plate.

Test wytrzymałości wkładki Keep-Nut

Wspomniane na początku znaczenie ciągłego rozwoju tak nas zainspirowało, że postanowiliśmy przy okazji sprawdzić, czy i nasz legendarny Keep-Nut wciąż nie stracił nic ze swojej mocarności. W tym celu przeprowadziliśmy zatem kolejny test wytrzymałościowy, a żeby było jeszcze bardziej uroczyście, postanowiliśmy zrobić to „w gościach” – konkretniej przy okazji odwiedzin w sklepie Enbéton.

Wkładka gwintowana Keep-Nut – co to takiego?


W gościach – wiadomo – warto zrobić dobre wrażenie, dlatego też przynieśliśmy ze sobą naszego pewniaka, bestseller i generalnie legendę wśród elementów mocujących, czyli wkładkę Keep-Nut. Dla przypomnienia: to mała, całkiem niepozorna wkładka gwintowana certyfikowana przez Europejską Ocenę Techniczną, która służy do tworzenia gniazd gwintowanych nawet w wybitnie cienkich materiałach (od 6 mm grubości!) i wprost doskonale się w tym sprawdza.


Ponieważ Keep-Nut z testów na wyrywanie prawdopodobnie się śmieje, bo zawsze doskonale sobie w nich radzi, bez trwogi w sercu rozpoczęliśmy cały proces… i (uwaga, spoiler) również tym razem zaskoczenia nie było. Keep-Nut twardo pozostał na miejscu, tym samym tylko potwierdzając naszą tezę, że jeśli mowa o mocowaniach, jest jedną z lepszych innowacji ostatnich lat.

Dokładny przebieg ostatniego testu prześledzicie poniżej

Pozostałe z tej kategorii

Panele SANDWICH i systemy mocowań: wyzwania dla producentów

O panelach typu sandwich Panele typu sandwich to materiały kompozytowe składające się...

Ważność systemów mocowania w przypadku materiałów kompozytowych

Do mocowania paneli kompozytowych używa się różnych systemów mocowania, takich jak mocowania...

Keep – Nut – montowanie zlewozmywaka w cienkim blacie

Montaż podwieszanego zlewozmywaka w cienkim blacie kompaktowym HPL lub ze spieków kwarocwych...