itb logo

Tyłowkrętki do Włókno-Cementu po testach ITB

Z radością informujemy, że nasze najnowsze tyłowkrętki do płyt włókno-cementowych typu Equitone zostały przetestowane przez Instytut Techniki Budowlanej w zakresie spełniania wymagań §225 WT.

Firma AGS, specjalizująca się w łącznikach pasywnych do elewacji wentylowanych, we współpracy z firmami Equitone oraz Isover, zleciła przeprowadzenie testów ogniowych dla systemu elewacji wentylowanych. Rezultaty pokazują bardzo dobre wyniki. Panele elewacyjne zamocowane przy użyciu naszych tyłowkrętek M 04 TE 55  “w przypadku pożaru powinny zachować swoją integralność, co oznacza, że powinny zostać zapewnione właściwe warunki do ewakuacji ludzi oraz pracy ekip ratunkowych w czasie nie krótszym niż 120 minut, a zatem w świetle §225 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002 r. takie rozwiązanie można uznać za bezpieczne”.

Dodatkowo, cytując za ITB: “zasada generalna dla w/w płyt: należy stosować łączniki mechaniczne w strefach narażonych na bezpośrednie oddziaływanie ognia…”. Mamy nadzieję, że skłoni to firmy elewacyjne do szerszego zastosowania mechanicznych mocowań w takich miejscach jak np. nadproża – dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

Pozostałe z tej kategorii

Z wizytą w firmie Kler

Nic już na to nie poradzimy, że po dłuższym czasie wytężonej pracy...

Nowy Katalog Master-Plate®

Do pobrania jest już nowy katalog mocowań do wklejania Master-Plate®. Można w...

Nowy katalog Keep-Nut®

Mamy przyjemność poinformować, że jest już dostępna nowa wersja katalogu Keep-Nut®. Wciskane...